آيه امروز: «إِنَّ اللهَ عَلی كُلِّ شَیءٍ قَدير»

بعد از یک ماه درگیر بودن با کار جدید، 5 اردیبهشت سالگرد شکست حمله نظامی آمریکا به صحراي طبس در سال 59 بهونه ای شد برای اینکه چند خط بنویسم!

دیروز عصر شبکه خبر طی گزارشی، انفجار ناو جنگی آمریکایی موقع سوخت گیری و بعد از اون وزیدن توفان شن رو امدادی الهی برای نجات پایه های انقلاب اسلامی نوپای ایران از خطر سقوط اعلام کرد.
طبق گفته شاهدان زنده، يكي دو روز بعد از رخداد اين حادثه، مجله «تهران مصور» طی گزارشی مفصل ابتدا افشا کرد ”شوروی ]سابق[ مدتهاست که با توپ های لیزری ماهواره های آمریکا را سرنگون می کند و این موضوع به دلایل امنیتی و استراتژیک حتی در خود ایالات متحده هم مدت زیادی مسکوت مانده بود.»
حتی در این گزارش نوشته شده بود که بعد از مدتي پرونده سرنگونی ماهواره های آمریکا در سازمان سیا بصورت کاملا اتفاقی توسط یک سناتور که برای بررسی پرونده دیگری به آرشیو سازمان امنیت و اطلاعات آمریکا مراجعه کرده بود کشف و به اين ترتيب با عصباني شدن سناتور مذكور در صحن سنا، مخفي كردن ضربات روسها بر ايالات متحده به موضوع جنجالي سناي آمريكا بدل شد.
اين مجله خبر حادثه طبس را با ذكر اين نكته كه «اين بار هم توپ هاي روسي وارد عمل شدند و ناوهاي آمريكايي را هدف گرفتند» چاپ كرد.
ما كه هنوز چشم به دنيا نگشوده بوديم؛ اما به گواهي پدر بنده_ كه مي گويد پسردايي اش هم اون زمان خبرنگار تهران مصور بود_ اين مجله به مجرد چاپ اين خبر بدون ذكر هيچ علتي، براي هميشه توقيف شد!

درسته به من و امثال من نيومده كه قباي سياسيون بپوشيم يا نعوذبالله پا در كفش ايشان كنيم. اين رو گفتم فقط محض يادآوري اينكه:
مگر خداوند به دل زن فرعون نينداخت كه موسي را از آب بگيرد و همچون مادر به او مهر بورزد؟ مگر خداوند به عنكبوت نگفت جلوي مخفيگاه رسول تار بتند، يا به كبوتر الهام نكرد آنجا تخم كند؟ مگر خداي موسي عصايش را به اژدها مبدل نكرد؟ مگر…؟ مگر…؟
خوب كه بنگريم در همه اين صحنه ها، هميشه يك عنصر خارجي وجود داشته است كه حتي مي شود گفت بدون وجودش اين رويداد محقق نمي شد.

و اينست ترجمه پارسي آيه اي كه هم اكنون نازل شد:


«ای کسانی که ایمان آورده اید، همانا خداوند به روسها وحي نمود تا به مدد ابزار آلات مدرنشان نهال جوان انقلاب را از آفات دهري و بلاياي ارضي -كلهم-حفظ نمايند… و خداوند به انجام هر كاري قادر است.»

نتيجه گيري اخلاقي: هر كي گفته بعد از خاتم پيامبران انسانهاي زمان از درك معجزه محرومند، احتمالا قبلا گفته، وقتي كه اين آيه هنوز نازل نشده بود!

بينديشيم: تا كي عنصر خارجي اي خواهد وجود داشت كه به واسطه آن معجزه واقع شود و تا كي اين عنصر را بايد محترم شمرد و روي چشم گذاشت؟ الله اعلم…

Advertisements

3 پاسخ to “آيه امروز: «إِنَّ اللهَ عَلی كُلِّ شَیءٍ قَدير»”

 1. زهرا Says:

  مرسی که سعی کردی با دلیل و منبع توضیح بدی. من از توییتر دیدمت ولی یادم نموند که ایدیت چی ب.د؟
  دوست داشتی آیدی من اینه: zahrahb

 2. سیروس Says:

  طفلک ما که باید تا به وجود امدن ان عنصر خارجی که به واسطه ی ان معجزه ای دیگر واقع میشه
  من صبر ایوب ندارم
  من عمر نوح ندارم
  طفلک من
  بهتر است زودتر بمیریم

 3. سکوت شبانه Says:

  عجب اشاره ای بود ! ایمام اوردیم به عنصر خارجی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: